Égi édesanyánk könnyező figyelmeztetése után következik a Nagy Figyelmeztetés, majd 100 nap olyan keresztényüldözés, amilyen még nem volt a világon, aztán elragadtatva a 4 év alattiak és a mennybe tartozók, a többiek haladnak az utolsó ütközet felé

Armageddon nyomában

Armageddon nyomában

Mexikó energetikai reformja kulcskérdéssé válik

2015. augusztus 04. - Andre Lowoa

Mexikó energiareformja kritikus fontosságú a kontinens energetikai függetlenségének kivívásához, a Houstoni Egyetem Mexikó központjának igazgatója szerint külső beavatkozás is szükségessé válhat.

Dr. Tony Payan az amerikai képviselőház külügyi bizottsága előtt beszélve kifejtette, hogy Észak-Amerika teljes függetlenséget vívhat ki az energiaszektorban, ha sikerül kikényszeríteni Mexikóban bizonyos reformokat, melynek köszönhetően sokszorosára nőne az olajtermelés.

Payan elmondása szerint Mexikóban minden lehetőség adott arra, hogy alapvető változtatásokkal a kontinens egészének energiafelhasználását fedezzék. Ehhez Mexikó külső segítséggel félre kellene állítsa azokat az akadályokat, melyek évtizedek óta meggátolják az átfogó energetikai reformot, miközben a föld alatt elegendő energiakészlettel rendelkeznek ahhoz, hogy azzal Észak-Amerika jelentős mértékben csökkentse a közel-keleti olajkészletektől való függőségét.

Az igazgató kifejtette, hogy az elérhető tartalékok kiaknázása helyett Mexikó olajtermelése egyre csökken. Az olaj árában bekövetkezett 50%-os áresés az olajexportot is felére csökkentette, miközben az ország megfelelő technológiával első számú exportőrré válhatna Észak-Amerikában; ennek akadálya egyedül az állami olajvállalat tőkeszegénysége, ami viszont korrupciós ügyekre és a költségvetési források elsikkasztására vezethető vissza.

Payan javaslata szerint az Egyesült Államok ki kellene kényszerítse, hogy Mexikó a “fekete arany” piacán nyisson a külföldi befektetők felé, hogy hozzájussanak a szükséges tőkéhez és technológiához. Ennek kulcskérdése azonban néhány lényeges törvényi reform, jelenleg ugyanis semmi nem biztosítja, hogy Mexikó nem bont szerződést egyik pillanatról a másikra a külföldi befektetőkkel. A jelenleg fennálló törvényi rend szerint bár az energiahordozó magánszemélyek kezében van (a földtulajdonláson keresztül), a tőke és profit az állam kezében összpontosul, ami az új technológiákat biztosító vállalatok számára lehetetlenné teszi, hogy stabil jelenlét alakuljon ki. Payan szerint egyszerűen nem megfelelő kézben összpontosul a tőke, emiatt külső beavatkozás szükséges a bővítések útjában álló korrupció felszámolásához, valamint ahhoz, hogy a külföldi energetikai cégek számára kedvező közeg alakulhasson ki.

A javaslat szerint az olajkitermelés stabil fokozása érdekében Mexikó át kell szervezze a rendőri és bírói hatalmat, valamint az Egyesült Államok agresszív módon rá kell kényszerítse a helyi politikai elitet a korrupció tényleges felszámolására.


http://hidfo.ru/2015/08/mexiko-energetikai-reformja-kulcskerdesse-valik/

süti beállítások módosítása