Égi édesanyánk könnyező figyelmeztetése után következik a Nagy Figyelmeztetés, majd 100 nap olyan keresztényüldözés, amilyen még nem volt a világon, aztán elragadtatva a 4 év alattiak és a mennybe tartozók, a többiek haladnak az utolsó ütközet felé

Armageddon nyomában

Armageddon nyomában

Washington teljes háborút koreografál Oroszországgal?

2015. május 01. - Andre Lowoa
A meggondolatlan amerikai vezetők gyúlékony elemeket helyeznek el, amelyek növelik az Oroszország elleni teljes háború kockázatát.
A szakadár keleti Donbasz régióban az ukrán önvédelmi milícia már hetek óta figyelmeztet arra, hogy az USA által támogatott kijevi rezsim készül felborítani a törékeny fegyverszünetet és folytatni a támadását. Utalnak a bizonyítékokra: a nehéz tüzérség megállapodás szerinti visszavonásának a megtagadására és a konfliktus zónájának közelében folytatott tűzgyakorlatokra.
300 amerikai ejtőernyős érkezett Ukrajnába, akik Kijev neonáci Nemzeti Gárdájának a brigádjaival, a múlt évi keletukrajnai harcok legrosszabb gonosztevőivel működnek együtt. Ez a fejlemény a közelgő konfliktus riasztó hírnöke.
Az Oroszország, Németország és Franciaország által közvetített minszki tűzszünet eddig, több mint két hónapon át kitartott. Tekintve a korábbi tűzszünetek felrúgását a kijevi rezsim által, sokan meglepődtek a febr. 12.-én aláírt béke tartósságán. De most úgy látszik, hogy szétrobbanóban van, további erőszakot hozva a régióba.
Nagyon aggasztó, hogy jelentések szerint USA katonai erők léptek a donyecki régióba, a konfliktuszóna közelében.
Az amerikai katonák érkezését Moszkva már a minszki tűzszünet megsértéseként írta le. Elég rossz volt az is, hogy az amerikaiak katonai gyakorlatokra készültek az ország nyugati részén, Lviv (Lvov, Lemberg) közelében. Az orosz védelmi minisztérium szerint a 173. légideszant brigádhoz tartozó amerikai katonák indokolhatatlan módon, „kiképzési” állásokat foglaltak Donyeckben, csak 20-30 km-re a konfliktus zónájától. Ezek az állások kiterjedtek Artemivszk, Szeverodonyeck és Volnovakha városokra.
Ezen kívül, az amerikaiak adta katonai kiképzés USA gyártmányú fegyverek használatával folyik, nem az ukrán fegyveres erőkben hagyományosan használt, szovjet stílusúakkal. Az orosz külügyi szóvivő, Alekszandr Lukasevics megjegyzi, hogy a kiképzés módja jelzi; Washington készül teljesíteni arra vonatkozó ígéretét, hogy letális fegyvereket szállít a kijevi rezsimnek.
A tűzszünet keletukrajnai megsértésének nyugtalanító következménye az, hogy ezúttal az USA mellett bármely felújított háborúban nyílt részvevő lesz a NATO két szoros szövetséges tagja, Kanada és Britannia is. E három országból közel 600 katona van a helyszínen „katonai tanácsadóként” és fegyveres kiképzést nyújt Kijev erőinek.
Ha az ingatag minszki fegyverszünet összeomlik, mint sokan félnek tőle, úgy amerikai, kanadai és brit „katonacsizmák vannak a talajon”, a kijevi rezsim oldalán. Ez teljesen egyértelmű. Ezek a NATO-tagok aztán nyíltan háborúban lesznek Ukrajnában, egy neonáci rezsim oldalán harcolva, amely felelős a Donyeck és Luhanszk oroszul beszélő népe elleni kegyetlen offenzívája során tavaly elpusztult 6000 áldozatért.
Ennek az új helyzetnek el kell oszlatnia Washington és szövetségesei egykori tettetését, hogy „csak” közvetett támogatást nyújtanak Kijevnek, mivel ezek a nyugati hatalmak háborúban lesznek – hivatalosan.
A helyszíni fenyegető katonai felvonuláson kívül, Washington dezinformációs és háborús propaganda felfrissített koreografálásába is kezdett.
A napokban az USA kijevi követe, Geoffrey Pyatt a médiához fordult újabb harsány állításokkal az orosz katonai jelenlétről Kelet-Ukrajnában. Pyatt azt állította, hogy ez volt „az orosz légvédelmi erők legnagyobb koncentrációja Kelet-Ukrajnában [tavaly] augusztus óta.” Csatolt egy fényképet egy Buk rakétarendszerről, amelyről kiderült, hogy ténylegesen két évvel korábban készült egy Oroszországban tartott fegyverkereskedelmi kiállításon.
Pyatt, Victoria Nuland külügyi tisztviselő mellett, mint arra emlékezhetünk, tavaly februárban a kijevi puccs építője volt, amikor az amerikai CIA támogatta Viktor Janukovics elnök választott kormányának az erőszakos megdöntését.
Eközben, Washingtonban az USA Külügyminisztériuma pontosan ugyanazokkal a szavakkal állította, hogy Oroszország fejlett légvédelmi rendszereket állított fel Kelet-Ukrajnában. „Nincs kétség Oroszország részvétele felől”, mondta Marie Harf szóvivő, minden bizonyíték bemutatása nélkül, mint rendesen. Amikor a keletukrajnai állítólagos orosz erők pontos méreteiről kérdezték, Harf kozmetikai magatartása elbizonytalanodni látszott. „Igazán nehéz pontos információhoz jutni specifikusan az orosz katonák számáról, de tudjuk, hogy ott jelentős az orosz jelenlét,” mondta az újságíróknak.
Ironikus, hogy Washington ezekre az állítólagos kihágásokra hivatkozik, hogy Oroszországot „a minszki fegyverszünet megsértésével” vádolja. Ez úgy magyarázható, mint háborús aktus, amely a kijevi erők „válaszát követeli”. Az irónia émelyítően dús, mivel az USA az, amely ejtőernyősöket küldött Kelet-Ukrajnába kiképezni a neonáci brigádokat arra, hogyan öljenek meg több etnikai oroszt.
Az orosz erők ukrajnai jelenlétének a nyílt hamisítása mellett, bőséges lehetőség van a kijevi rezsim és amerikai gazdái által végrehajtható, úgy nevezett hamis zászlós terrortámadásokra. Egy ilyen atrocitásra, amelyet hivatásszerűen felerősít a nyugati média, aztán hivatkozni lehet az ellenségeskedések újra indításának indokaként.
Idén, korábban, például január 13.-án, Volnovakha város közelében egy civileket szállító autóbusz felrobbant, a jelentések szerint egy útszéli aknán, megölve 12 utast. Kijevben Petro Poroshenko, az USA támogatta elnök azonnal „orosz terroristákat” vádolt ezzel. Az utolsó évben ez ismerős rutin, amelynek a koreográfiája céltudatos tervezésre utal. A volnovakhai autóbuszos mészárlás kapcsán csak később merült fel, hogy a robbanó készülék a kijevi erőké volt, amelyek uralták azt a területet, és lehet, hogy szándékosan hozták működésbe, az oroszbarát lázadók megvádolása céljából. Volnovakha az egyik város Kelet-Ukrajnában, ahol most beszámolók szerint amerikai katonák tartanak gyakorlatokat a rossz hírű Nemzeti Gárdával, amelynek a keletukrajnai civilek elleni bűncselekményeit bőségesen dokumentálták még nyugati emberjogi csoportok is.
Ebben az egyenletben a kombinált tényezők nem sok jót jósolnak. Az USA és NATO katonák a helyszínen, Kelet-Ukrajnában, együttműködve a neonáci félkatonaiakkal plusz a felújított elszánt médiakísérletek Oroszország kriminalizálására. A tényezőknek ez az együttese egyenlő a visszatéréssel a teljes háborúhoz, ezúttal a NATO nyílt részvételével. Oroszország provokálását az amerikai vezetésű NATO keleteurópai csapat, katonai repülő, hadihajó és rakéta felvonulásának még aggasztóbb összefüggésében kell látni – és mindez Oroszországra irányul.
Ez csak ahhoz a következtetéshez vezethet, hogy Washington az eseményeket egy Oroszország elleni teljes háborúra tervezi.
Tekintve Amerika globális birodalmának és csődbe jutott kapitalista gazdaságának az omladozó állapotát, egy ilyen háború végzetes motívuma kényszerítőnek látszik.
Ha csak, persze, az amerikai nép és a világ többi része nem tud valahogyan összefogni, hogy véget vessen a washingtoni, ellenőrizhetetlenné vált rezsimnek.
(transform)
süti beállítások módosítása