Közleményt adott ki az Európai Bizottság, melyben azzal fenyegetőzik, hogy 2015 tavaszán újraindítják Magyarország ellen a túlzottdeficit-eljárást, ha a kormány nem hoz meg bizonyos "pótlólagos költségvetési intézkedéseket". Ezeket a "pótlólagos intézkedéseket" természetesen Brüsszel előírja számunkra, - máris felsorolták azokat a "strukturális reformokat", melyeket szerintük az Orbán-kormánynak végre kell hajtania (ellenkező esetben jön a túlzottdeficit-eljárás).
Az Európai Bizottság "stabil és kiegyensúlyozott" társasági adórendszert akar. Azt akarják, hogy a nyugati multinacionális vállalatok aránylag kevesebb adót fizessenek, és a hazai vállalkozások még nagyobb hátrányban legyenek. Emellett követelik, hogy a kormány töröljön el olyan különadókat, mint a bankadó vagy a reklámadó. Ezek ugyanis, bár nem jelentenek semmiféle gazdasági problémát Brüsszel magyarországi érdekeltségeinek, valakinek mégiscsak sértik a büszkeségét, mert beiktatásuk azt jelenti, hogy a magyar kormány is beszedhet valamiféle profitot a külföldi érdekeltségektől, ami Brüsszel szerint megengedhetetlen, mert ez a magyar kormány alárendelt szerepe elleni szimbolikus lázadás, ami precedens értékű lehet.
Máris készül betörni az Orbán-kormányt
Emellett követelik a normál hitelezési feltételek helyreállítását, vagyis nem engedik, hogy a kormány bármiféle korlátot szabjon a bankoknak a lakosság kizsigerelésére. Még ha csak szimbolikus lett is volna, a kormány azon tervei, hogy korlátot vezessen be a hiteltörlesztésekre a havi jövedelem meghatározott hányadáig, megint csak szúrták Brüsszel szemét, mert ez szintén a magyar kormány alárendelt helyzetének szimbolikus felborítása lett volna.
Emellett Brüsszel több, igen alapos jelzést adott arra, hogy támadást fog kezdeni a magyar állami költségvetés ellen. Így akarják előidézni azt a helyzetet, hogy a kormány ne tudja tartani a 3%-os "hiánycélt". Ez lett az eredménye Orbán bohóckodásának, amiért nem jelölte az Európai Bizottság élére az ajánlott személyt, amit Európa összes demokratája ajánlottan megválaszt. Ajánlottan, mert ha egy ország nem választja meg, az ellen indul is a túlzottdeficit-eljárás, vagy valamilyen más elnevezéssel hozzák olyan helyzetbe az országot, hogy rá tudják erőltetni a megszorításaikat. Vajon már készenlétben van a 2015-ös IMF-hitel Magyarországnak?
http://www.hidfo.net/2014/07/01/maris-tamad-az-europai-bizottsag