A Terrorelhárítási Központ (TEK) Társadalmi Kapcsolatok Osztálya bejelentette, hogy ismeretlen fegyveresek foglyul ejtettek egy magyar férfit Ukrajnában. Bővebb információ még nem jutott ki ezzel kapcsolatban, de így is felmerül a kérdés: mennyire lehet komolyan venni egy olyan hírt, ami láthatóan már a következő bejelentést készíti elő, miszerint a TEK-nek valami keresnivalója lesz Ukrajnában.
Korábban a NATO szíriai felforgató művelete alatt a Terrorelhárítási Központ foglyul ejtett magyarokat kutatott fel Szíriában. Kérdéses, hogy ez valóban így volt-e, mert a TEK által kiadott információk utólag hamisnak bizonyultak. Szíria felforgatása kezdetén a magyar külügy bejelentette, hogy minden magyar állampolgár hagyja el az országot, mert a későbbiekben a külügy nem fog tudni közbenjárni gond esetében. Mint utólag kiderült, a Szíriába küldött magyar fegyveresek nem is működtek együtt a szíriai kormánnyal, mivel a nagykövetség csak akkor adta volna meg a beutazási engedélyt a terrorelhárítás embereinek, ha a magyar kormány a diplomáciában kifejezi támogatását a szír kormány mellett.
A magyar külügy hivatalos állásfoglalása ezzel szemben az volt, hogy Magyarország elítéli az Asszád-kormányt a "tüntetők" elleni agresszív fellépés, és minden más miatt, amit Washington felsorolt. Vagyis a TEK emberei a szír kormány belegyezése nélkül hatoltak be az idegen országba egy olyan időszakban, amikor számos országból érkeztek idegen zsoldosok, és több nyugati ország küldött inkognitóban kiképzőket az Asszád ellen harcoló alakulatok toborzására és felkészítésére.
Akkoriban több ellentmondásos információ is megjelent ezzel a művelettel kapcsolatban, majd az állítólagosan kiszabadított magyar állampolgár a sajtót a TEK vezetőjének felügyelete mellett szűkszavúan értesítette a történtekről, mielőtt a média teljes érdeklődését vesztette és többet nem foglalkoztak vele.
A Szíriáblól kiszabadított magyar zsoldosok állampolgárok.
Úgy tűnik, a Terrorelhárítási Központ ismét készül bejelenteni valami olyasmit, hogy a TEK emberei Ukrajnába mennek. Feltételezhetően a dél-kelet-ukrajnai területeken kell kiszabadítani majd egy foglyul ejtett magyar állampolgárt. Számos oka lehet annak, hogy a TEK emberei Ukrajnába mennek, és ezek közül a legvalószínűtlenebb, hogy ott valaki magyar állampolgárt ejtett foglyul. Ez esetben Ukrajnának is van hivatalos rendfenntartása, ami közbenjárna az ügyben, nem lenne szükség egy Magyarországról küldött terrorelhárító alakulatra.
Az illegitim kijevi kormány viszont fegyveres erők híján van. Az ukrán katonák tömegével állnak át a keleti régiókban a felkelők oldalára. Az illegitim kormány csak a nyugati zsoldosokban bízhat, ebből a célból vannak jelen az amerikai magán katonai vállalatok emberei. A TEK jelenléte erre is visszavezethető. Az Egyesült Államok és Magyarország "együttműködik a terrorizmus elleni harcban". A kelet-ukrajnai orosz felkelőket következetesen terroristának nyilvánították, vagyis a magyar részvétel hivatalossá tétele előtt már csak a közvéleményt kell meggyőzni valamivel. Annak a lehetősége is felmerül, hogy már eddig is jelen voltak a TEK emberei és a nyugati nemzetközi együttműködések által meghatározott feladatokat láttak el az illegitim kormány védelmében. A függetlenedő régiók új vezetői azonban elkezdték nyilvánosságra hozni a harcok során szerzett veszteségeket, mindkét oldal vonatkozásában. Az ukrán katonák esetében beazonosítják a személyazonosságot, több mint 70 esetben külföldi állampolgár volt az ukrán hadsereg egyenruhájában. Roppantul kínos lenne, ha a Donyecki Népi Köztársaság nyilvánosságra hozott adatai közt a magyar hatóságok emberei is szerepelnének a listán. Ebben az esetben is célszerű a magyar közvélemény előkészítése annak kapcsán, mit keresett a TEK Ukrajnában.
Természetesen felmerül annak a lehetősége is, hogy igazat mondanak, - bár alacsony a valószínűsége. Ebben az esetben a TEK emberei nem csak katonai értelemben vett nehéz körülmények közt hajtanák végre a szabadítási műveletet, de jogi értelemben sem lenne megalapozott a bevetésük. A mai kijevi kormány nem rendelkezik semmiféle legitimációval, fegyveres puccsal jutott hatalomra és jelenleg is egy junta irányítja az országot, nyugati fegyveresek közreműködésével. A hatalmi viszonyok továbbra is tisztázatlanok, a kijevi kormány fennhatósága nagyjából Kijev területére terjed ki. Vagyis a magyar állampolgár kiszabadítása egy fegyveres anarchia közepette zajlana.
Ukrajnában terrorelhárítanak - a TEK emberei máris elérték a térséget
http://www.hidfo.net/2014/05/20/ukrajnaban-terrorelharitanak-tek-emberei-maris-elertek-terseget