Észak-Korea 11 milliárd dollárral tartozik még Oroszországnak a szovjet időszakból. Mivel Koreának nem áll rendelkezésére valuta, hogy ezt visszafizesse, ezért Moszkva tárgyalásokat kezdett Phenjannal.
A nyugati sajtó ezt természetesen úgy tálalja, hogy az éhhalál szélén álló országnak megkegyelmeztek. Ez azonban nyilvánvalóan a nyugati cionsajtó hazug propagandája. Észak-Koreában járó újságírók, filmesek beszámolói alapján állítható, éhezést nem láttak, kifejezett szegénység nincs, de javak és gazdagság sincs. Koldust vagy számkivetettet, amelyekkel a nyugati országok tömve vannak sehol sem láttak.
Akkor miért engedte el Moszkva az adósságot? Két okból. Az egyik, hogy észak-Korea elszigeteltsége és az őket sújtó súlyos embargó miatt nem rendelkezik valutával, nincs mivel fizetni. Másrészről Oroszországnak jó gazdasági kapcsolatai vannak Dél-Koreával is, ahova eljutni a legegyszerűbb természetesen a szárazföldön. A másik ami miatt Moszkva így döntött, az a világpolitikai helyzet változása. Írtuk, hogy várható a közeledés a szomszédos Korea felé, mivel kereskedni azzal fognak, akivel lehet. Az atlantisták megszorítani próbálják Moszkvát, ezért Moszkva stabil kereskedelmi partnereket fog keresni. Mivel feloldották a dollár kereskedelmet, így mostantól azzal fizetnek az államok, amivel tudnak. Tehát észak-Korea felértékelődik mint kereskedelmi partner.
Moszkva most Kubához hasonlóan elengedte valamennyi tartozását az országnak. Két feltételt szabott, de valójában mindkét feltétel kedvező az észak-koreai államra nézve. Az egyik, hogy Phenjan hozzájárul a Dél-Koreába irányuló gázvezeték megépítésében. Phenjan abban a Gazprommal együtt közösen végzi a kivitelezést, és ráadásul jó tranzitdíjakra is számíthat, mint állami bevétel. A másik a teljes Koreát átszelő orosz vasútvonal megépítése. Ebben szintén tevőleges félként szerepet vállal Észak-Korea. Mindez rengeteg munkahelyet, és sok-sok állami bevételt jelent. Annak, hogy a Gazprom beteszi hivatalosan a lábát az országba egyéb vonzatai is vannak. A Gazprommal közösen végeznek munkálatokat, amennyiben kitermelésre alkalmas olajat vagy gázt találnak azt az észak-koreai állam a Gazprommal közösen fogja kitermelni. Ilyen szempontból Észak-Korea még majdnem szűz területnek számít, jó esély van rá, hogy az ország busás haszonra tehet szert, némi orosz segítséggel. Azonban azt is tudjuk, hogy Moszkva befejezte a "szimplán segítséget nyújtunk" pénzosztogatást. Ahogy azt a nyugattól eltanulta, el is vár a segítségért valamit. Legfőképpen katonai együttműködést. Ez pedig komoly biztosítékot jelent Észak-Koreának.
http://www.hidfo.net/2014/04/23/oroszorszag-elengedi-eszak-korea-adossagat