Az Egyesült Államok betiltotta a több felhasználású elektronikai termékek exportját Oroszországba. Ennek érelmében mától nem adható el olyan technika, amely mind polgári, mind hadi célra felhasználható. Erről Obama személyesen rendelkezett.
Charles Bolden NASA elnök
A válasz meglepő módon nem Moszkvából jött, hanem egyenesen a NASA-tól. A szervezet adminisztrátora (elnöke), Charles Bolden jelezte az Államok elnökének, hogy jó lesz vigyázni, mert az Egyesült Államoknak nincs olyan eszköze, amely fel tudna juttatni embert az űrbe, és a NASA költségvetési pénzeszközei alapján az elkövetkezendő években nem is lesz. Az Egyesült Államok jelenleg minden űrprogramjában Moszkva segítségére van utalva. Egy esetleges szankció elvághatja az Államokat a nemzetközi űrállomástól, és attól, hogy ezen keresztül hozzáférjen fizikailag a műholdjaihoz, illetve ott folytassa a megfelelő munkákat. Sem Kína, sem Franciaország, akik képesek űrrakéta kilövésére nem rendelkeznek a megfelelő eszközökkel. Ezzel a rendelkezéssel Oroszország évekkel képes visszavetni az USA űrkutatását és föld körüli megkezdett munkáit, komoly veszélybe sodorva a műholdak biztonságát.
"Mindez reális veszély, amelyet az Egyesült Államok elnöke szerintünk vegyen komolyan." - mondta Bolden.
Az Egyesült Államok 70 millió dollárt ajánlott fel Oroszországnak minden egyes Szojuz fellövésért, amin amerikai űrhajósok tudnak utazni az ISS-re (International Space Station, Nemzetközi Űrállomás). Az ajánlat érdekessége abban rejlik, hogy az Egyesült Államok épp telekiabálja a világ sajtóit, hogy micsoda rettenetes szenvedést fog okozni az oroszoknak ez a szankciócsomag. Hát, az első áldozata az USA szankcióinak maga az USA.
Szojuz kilővő állás Bajkonurban
http://www.hidfo.net/2014/03/30/az-usa-konyorog-az-oroszoknak-szojuz-hasznalataert