Nem lehet visszamenőlegesen érvényesíteni az európai uniós jogszabályokat – közölte keddi éves nemzetközi sajtóértekezletén az orosz külügyminiszter. Szergej Lavrov bírálta az EU-t a Déli Áramlat gázvezeték megépítéséről kötött kormányközi megállapodásokkal kapcsolatos aggályai és az orosz vízumkönnyítési megállapodás elodázása miatt.
Az orosz diplomácia vezetője arra szólított fel, hogy ne politizálják át ezt a kérdést. Azt mondta: Moszkvában azt szeretnék, ha Brüsszel nem érvényesítené visszamenőleges hatállyal az úgynevezett harmadik energiacsomagot. Elismerte ugyanakkor, hogy az Európai Unió szuverén joga, milyen normákat alkalmaz területén. Szergej Lavrov egyszersmind arra figyelmeztetett, hogy az Európai Unió és Oroszország, valamint az uniós tagállamok és Oroszország között meglévő beruházás-védelmi megállapodásokban vállalt kötelezettségvállalás megsértéséről van szó.
Az Európai Bizottság tavaly év végén emelt kifogást a Moszkva és az uniós tagállamok között a Déli Áramlat földgázvezeték megvalósításáról szóló kormányközi megállapodások ellen, arra hivatkozva, hogy az ellentétes az uniós normákkal. A múlt pénteken Günther Öttinger, az Európai Bizottság energiaügyi biztosa és Alekszandr Novak orosz energiaügyi miniszter Moszkvában megállapodott arról, hogy a Déli Áramlattal kapcsolatos jogi és műszaki kérdések rendezésére Moszkva és Brüsszel munkacsoportot hoz létre.
Szergej Lavrov úgy vélte, ha Brüsszelben nem tekintik politikai kérdésnek ezt az ügyet, akkor mindent egyszerűen és gyorsan meg lehet oldani.
Az orosz külügyminiszter kérdésre válaszolva az orosz állampolgároknak a schengeni övezetbe való beutazását szabályozó vízumrendszerről azt mondta: szerinte hiányzik a politikai akarat az EU-ban ahhoz, hogy aláírják Oroszországgal a vízumkönnyítési megállapodást, az uniós tagállamok közötti szolidaritás pedig akadályozza az egyezség tető alá hozását. Nehezményezte, hogy – mint fogalmazott – néhány európai uniós tagállam tartja túszul a többieket, és nem engedi, hogy azok megegyezzenek Oroszországgal.
Moszkva több éve szeretné elérni, hogy az orosz állampolgárok vízummentesen utazhassanak be a schengeni övezetbe, de Brüsszellel egyelőre csak a vízumrendszer könnyítéséről folynak a tárgyalások. Az orosz külügyi tárca azt szerette volna elérni, hogy a február 7-én kezdődő szocsi téli olimpia kezdetéig megszülessen a vízumegyezmény. A múlt héten Alekszandr Konovalov orosz igazságügyi miniszter azt nyilatkozta, hogy Moszkva és Brüsszel képviselői aligha írják alá január végén az EU-orosz csúcstalálkozón a vízumrendszer további liberalizációjáról szóló megállapodást.
(Hiradó)
Most aztán jól megmutatták…
A soron következő brüsszeli EU-Orosz csúcstalálkozó programjából a szervezők – utasításra – törölték a díszvacsora eseményét.
Feltehetőleg nem a Barroso és Rompuy “eu-politikusok” magán hisztijéről van itt szó, hanem a háttérben a szálakat valójában mozgató világrontó bankárklánok dühödt toporzékolásáról.
A szokásos díszvacsora elhagyásával a hivatalos verzió szerint így adják a világ tudtára a nemtetszésüket, de valójában azonban csak a tehetetlenségükből fakadó gyermeteg hisztiznek tekinthető, ami hatalomfitogtató modortalanságukban nyilvánul meg.
A hiszti oka
Ami kiváltotta ezt a szándékuk szerint sértésnek szánt programváltozást, nem más, mint, hogy Oroszország – igen helyesen – fellépett az emberek tudatos elkorcsosítása és rejtett irtása, többek közt a buziság piedesztálra emelése ellen, és az ortodox keresztényegyházak érdekében (melyek mint tudható, nem az úgynevezett judeo-kereszténységet képviselik)
Valamint újabb zsákmányszerző szándékukat is megakadályozta, konkrétan Ukrajna és Örményország bekebelezését. Mindezek tetejében Szíriát is sikeresen megvédte az USA nyílt fegyveres beavatkozásától amit NATO-Izrael-ENSZ-EU közös előadásban akart véghezvinni. No és még sorolhatnánk azokat a “fricskákat”, melyekkel kihúzta a szőnyeget a világfosztogató bankárkaszt lába alól.
Vagyis Putyin az erkölcs nevében az orrukra koppintott.
Elegáns orosz válasz
Az putyini óriási szellemi és erkölcsi fölényt mi sem mutatja jobban
mint a példaértékű elegáns orosz válasz, erre a modortalan hisztire.
Vladimir Chizhov, orosz nagykövet elmondta, hogy Oroszország nem aggódig a hagyományos vacsora törlése miatt, Vlagyimir Putyinnak a brüsszeli Oroszország-EU-csúcsra egy nap is elég, hogy megvitassák a fontos kérdéseket.
Erre, a csúcstalálkozó tárgyalások közötti szünetében lesz néhány óra egy munkaebéden, amíg Jose Manuel Barroso, az Európai Bizottság elnöke, Herman Van Rompuy, az Európai Tanács elnöke és Putyin elnök legfontosabb tanácsadói folytatnak megbeszéléseket.
“Hiszem, hogy az orosz-EU stratégiai partnerség vitájára szentelt idő elegendő lesz, hogy megvitassák a legfontosabb kérdéseket”.
Logikus elvárásnak nevezte, hogy nem pazarolják az időt olyan, úgynevezett részletekre, melyekre a csúcson kívül más formában is sort keríthetnek.
Ezért figyelmüket, most a “stratégiai partnerség” legfontosabb kérdéseire fogják összpontosítani. (forrás: Plotikus.ru)
Ez az magyarán azt jelenti, hogy Putyin, Oroszország elnöke nem hajlandó a csúcstalálkozón leragadni a buzi-kérdés, vagy éppenséggel Ukrajana Eu-val kapcsolatos döntésének elemezgetésénél.
Oroszország nincs egyedül
Látható, hogy sem a pénzoligarchia maga, sem terveik nem mindenhatóak.
Ám Oroszország nem maradt magára abban, hogy gátolja a világot leigázó rabló-kapitalista törekvéseiket.
Még ha a bankárkaszt lakáj-kormányai, melyeket az országok népeinek nyakára ültettek, másként nyilatkoznak is, mint az általuk megvetett és kifosztott nép, azért az ezekben az országokban élő emberek, ellenszegülnek, tiltakoznak a maguk eszközeivel.
Erről tanúskodnak szerte világban, a legkülönbözőbb intézkedések- és döntések elleni folyamatos tüntetések, bankellenes akciók is.
Magyarországon és más országokban a bankárhiénák gerjesztette eladósítás következtében utcára dobott és a normális életfeltételeiktől megfosztott emberek, családok harcot hirdettettek, támogatják az otthonvédelmi csoportok, a szakszervezetek, vagy más civil szakmai csoportok munkáját. A munkakörülmények, a munkahelyek, a lét-, az oktatási és egészségügyi feltételek javítását követelve. Tiltakoznak az erkölcs védelméért, az erkölcsi fertő, a politikusi hazugságok a buziság elterjesztése ellen épp úgy, mint jogaik, létfeltételeik folyamatos “alkotmányos” és törvényi csorbítása ellen.
A jövőbe vetett hit
Látnunk kell azonban, hogy olyan kormányok országok akik maguk is egységesen képviselnék ezen eszméket, még elég kevesen vannak. Ezek egyike és leghatalmasabbika, Oroszország.
Nem kérdéses, hogy mi magyar emberek is támogatjuk ezen törekvéseit.
A fenti EU-s hisztit és az orosz-ellenesség gerjesztését elítéljük, és üdvözöljük az elegáns orosz választ. Bízunk abban, hogy az EU-ban élő kormányukkal elégedetlen népek elegendő nyomást tudnak gyakorolni az EU-s lakájokra, és a békés megoldásokat az erkölcsöt támogató orosz törekvések továbbra is célt érnek, és az EU-ban élő emberek számára egy élhetőbb jövőt hoznak.