Égi édesanyánk könnyező figyelmeztetése után következik a Nagy Figyelmeztetés, majd 100 nap olyan keresztényüldözés, amilyen még nem volt a világon, aztán elragadtatva a 4 év alattiak és a mennybe tartozók, a többiek haladnak az utolsó ütközet felé

Armageddon nyomában

Armageddon nyomában

Viszi a Gazprom cége a bosnyák OMV kutakat

2013. szeptember 06. - Andre Lowoa

A finomítás és értékesítési portfólióját zsugorít OMV eladta boszniai töltőállomás hálózatát a Gazprom 51 százalékos tulajdonában lévő, szerbiai NIS-nek. Magyarországon több mint 170 kútja van.
http://www.vg.hu/...kat-392746

Leállította a termelést az OMV: Súlyos helyzet a háttérben


Az OMV leállította líbiai termelését
Az OMV osztrák olaj- és gázipari cég pénteken bejelentette, hogy leállította termelését Líbiában a feszültté vált belpolitikai helyzet miatt.

Az OMV azt közölte, hogy az elmúlt hetek eseményei még nem befolyásolták a működését, de a feszültség átterjedt az ország nyugati felére is, emiatt a termelés leállításáról döntött a cégvezetés.

Líbiában a lakossági fegyveres akciók és tüntetések komoly gondot okoznak a kormánynak. A támadók rendszeresen olajkitermelő egységeket foglalnak el, emiatt az ország nemzeti olajvállalatának bevételei például hetek óta esnek.

Líbia az országban 2011-ben kitört lázadásokig a világ egyik legjelentősebb olajkitermelőjének számított, az azóta eltelt időszakban azonban jelentős károkat szenvedett az ágazat. Az idén augusztusban 97 százalékkal zuhant a kitermelés a múlt év azonos időszakához képest, a napi mindössze 45 ezer hordó kitermelt olaj igazi mélypontot jelent.

Heti Válasz



Líbia a szétesés felé sodródik

Líbiai hatóságok megígérték, hogy szeptemberben megkezdik Seif al –Islam, Muammar Kadhafi fia ügyének bírósági tárgyalását. Az alperes azonban még nincs a kezükben. 2011 novemberében a lázadók elfogták, és azóta őrizetben tartják Zintan városban. A helyi hatóságok figyelmen kívül hagyják a kormány követelményét, hogy helyezzék át a fővárosba Seif al-Islam-ot. És ez nem az egyetlen példája hivatalos Tripoli tehetetlenségének. A valóságban Líbia régiói saját életüket élik, és nem engedelmeskednek a központi kormányzatnak.

Jelenleg Líbiában nincsen egységes, reális hatalom – véli Oleg Fomin a Szolidaritás Líbiával és Szíriával orosz bizottság társelnöke.

Líbia különálló régiókra oszlott, azok nem vetik alá magukat a központi hatalomnak. Ez tapasztalható alacsonyabb szinten is. Valójában az országot fegyveres csoportok irányítják, amelyek saját törvényeket diktálják ott. A hatalom fegyveres csoportok kezében van, és ezek folyamatosan összeütköznek egymással.

Cyrenaica az egyik legproblémásabb tartomány. Ott a líbiai olaj mintegy 80 %-át termelik ki. Ugyanakkor értékesítéséből származó bevétel nem kerül a szövetségi költségvetésbe, mivel az olaj nagyobb részét ellopják a helyi törzsek és iszlamista csoportok. Az elemzők azt jósolják, hogy a jövőben a helyzet csak rosszabb lesz . Venyiamin Popov a régió problémáival foglalkozó szakértő kommentálja a helyzetet.

A központi kormányzat gyengül. Ez különösen jellemző a Tripolitania és Cyrenaica közötti kapcsolatokra. 1950-ben, amikor Líbia elnyerte függetlenségét, az állam három területből alakult ki: Cyrenaicából, Tripolitaniából és Fezzanból. Fezzan nagy, sivatagi terület a déli részen.Tripolitania, ahol a főváros Tripoli található, és Cyrenaica, melynek központja Bengázi, mindig is versenyeztek egymással.

Muammar Kadhafi Tripolitaniában, Szirtben született . Uralkodása alatt Cyrenaica lakói úgy érezték, hogy Kadhafi földieit támogatja, őket pedig szűkösen részesít mindenben. Nem meglepő, hogy éppen Bengáziben történtek az első tüntetések Kadhafi ellen. Azonban megdöntése után világossá vált, hogy Kadhafi volt az a személy, aki egységben tartotta Líbiát. Az után, hogy eltűnt ez az erősítő elem, a rendszer szétesni kezdett – mondja Venyiamin Popov.

Az ország szemünk láttára dezintegrálódik. És nagyon jellemző az a jelentés, hogy Zintan nem akarja kiadni Saif Kadhafit. A Cyrenaica-ban lakó törzsek már háromszor kijelentették: alig várják, hogy a régió félig vagy teljesen autonóm legyen. A régiónak saját törvényei szerint kell élnie, függetlenebbé kell tenni Tripolitól –mondják ők.

Meg kell jegyezni, hogy Kadhafi megdöntése nem csak Líbiát vitte az összeomlás szélére. Tény, hogy Kadhafi hadseregében tuaregok szolgáltak, olyan emberek akik Líbia, Niger, Burkina Faso, Marokkó, Algéria és Mali közötti határterületeken éltek. Kadhafi megdöntése után ezek a jól képzett harcosok visszatértek hazájukba, Észak-Maliba. Ott bejelentették, hogy saját államukat, Azavadot hozzák létre. Hamarosan Azavad néhány városa fölötti irányítást, beleértve a fővárost – Timbuktut - az iszlamisták vették el a tuaregoktól. A szeparatistákat csak akkor tudták elnyomni, amikor a francia hadsereg sietett Mali segítségére.

http://hungarian.ruvr.ru/2013_09_02/L-bia-a-szeteses-fele-sodrodik/

süti beállítások módosítása