Égi édesanyánk könnyező figyelmeztetése után következik a Nagy Figyelmeztetés, majd 100 nap olyan keresztényüldözés, amilyen még nem volt a világon, aztán elragadtatva a 4 év alattiak és a mennybe tartozók, a többiek haladnak az utolsó ütközet felé

Armageddon nyomában

Armageddon nyomában

Snowden kipakol

2013. július 14. - Andre Lowoa

A nemzetközi média próbálja elérni Snowdent és az elmúlt napokban titkos csatornákon keresztül fel is tudtak neki tenni kérdéseket az újságírók.

Feltették a volt ügynöknek azt a kérdést, hogy az Amerikai Nemzetbiztonsági Hivatal partenere-e és együttműködik-e más országokkal vagy nem? Illetve Izraellel együttműködik-e az ügynökség. Snowden elmondta azt, hogy együttműködik, mivel a Nemzetbiztonsági Hivatal egy nagyon erős szervezet és ennek a Külügyi Igazgatósága intézi ezeket az ügyeket.

Arra a kérdésre, hogy az USA Nemzetbiztonsági Hivatala segített-e létrehozni a Stuxnet nevű számítógépes programot, Snowden egyenesen azt válaszolta, hogy a Nemzetniztonsági Hivatal és az izraeliek együtt írták. A Stuxnet 2010 szeptemberében Iránban ipari számítógépeket támadott meg, illetve képes átvenni erőművek felett az ellenőrzést is.

A nyugati média szerint ez a támadás akadályozta az iráni nukleáris program további fejlesztéseit is. Iráni tisztviselők megerősítették azt, hogy célzottan támadtak iráni számítógépes rendszereket az iparban, de ezek komoly problémákat nem okoztak és a rendszer összeomlása sem történt meg. Viszont iráni mérnökök gyökerestül megoldották a problémákat, amik jelentkeztek. Snowden nem csoda, hogy az USA első számú célpontja lett. Oroszország nem adja ki, de már három ország, Nicaragua, Bolívia és Venezuela bejelentette, hogy menedékjogot biztosít a volt ügynök számára.

Ungvári Bertalan


Snowdennek még vannak aduk a kezében



A legszörnyűbb rémálom lenne az Egyesült Államok számára, ha Edward Snowden a nyilvánosság elé tárná a birtokában lévő információkat - közölte szombaton az a brit újságíró, aki a The Guardian című lap hasábjain hetekkel ezelőtt elsőként közölte a nemzetközi botrányt kiváltó kiszivárogtatásokat. A Rio de Janeiróban élő újságíró a La Nacion című argentin lapnak adott interjúban beszélt erről.

Bebiztosította magát

"A Snowden birtokában lévő információk elegendőek ahhoz, hogy egyetlen perc alatt több kárt okozzanak az amerikai kormánynak, mint eddig bárki" - mondta Greenwald. Az újságíró óva intette Washington attól, hogy üldözze az amerikai informatikust.

"Az amerikai kormánynak minden napját azzal kének kezdenie, hogy térden állva könyörög, hogy semmi se történjék Snowdennel, mert ha valami mégis történne vele, minden információ nyilvánosságra kerülne, és ez a legszörnyűbb rémálom lenne (Washingon számára)" - figyelmeztetett Greenwald. Az újságíró szerint Snowden olyan információkat rejtett el a világ különböző részein, amelyekből kiderülne, hogy mely kémprogram hogyan tartja megfigyelés alatt Latin-Amerikát.

Veszélyes internet

Evo Morales bolíviai elnök éppen szombaton azzal vádolta az amerikai hírszerzést, hogy feltörte a bolíviai vezetők internetes postafiókjait. Morales azt mondta, hogy erről a térségbeli országok minapi montevideói csúcstalálkozóján szerzett tudomást. Azt tanácsolták neki, hogy ne használja a postafiókját, és ő ezt meg is fogadta. Héctor Timerman argentin külügyminiszter ugyanazon a konferencián arról beszélt, hogy száznál több argentin illetékest tartott megfigyelés alatt egy meg nem nevezett ország.

Edward Snowden, aki leleplezte, hogy az Egyesült Államok titokban adatokat gyűjt a nemzetközi telefonos és internetes forgalomról, három heti hallgatás után pénteken a moszkvai Seremetyjevo repülőtéren jelentette be, hogy menekültjogi státust kér Oroszországtól, majd szeretne Dél-Amerikában letelepedni.

MTI

süti beállítások módosítása