Égi édesanyánk könnyező figyelmeztetése után következik a Nagy Figyelmeztetés, majd 100 nap olyan keresztényüldözés, amilyen még nem volt a világon, aztán elragadtatva a 4 év alattiak és a mennybe tartozók, a többiek haladnak az utolsó ütközet felé

Armageddon nyomában

Armageddon nyomában

Csömör-Kerepes-Kistarcsa-Mogyoród

2013. június 24. - Andre Lowoa

 CSÖMÖR Szentháromság templom

A templom 1771-73 között épült. A Grassalkovich Antal kezdeményezésére épült barokk templom egyhajós, homlokzati tornyos. Az egyszerű külső szépen tagolt, plasztikus kialakítású belsőt takar. Szentély falfestése XVIII. századi barokk alkotás.
A II. világháborúban bombatalálat érte, felújítására az ötvenes években került sor.
Az országban egyedülálló szokás a minden évben, a liturgia keretében megtartandó virágszőnyeges úrnapi körmenet.


 KEREPES Szent Anna templom

Kerepes 1402: már létezett. Templomát Szt. Miklós titulusra szentelték. 1690: néptelen. A tót telepesek a középkori falu mellett kezdtek építkezni. 1702: alapították újra. Grassalkovich kegyúr a templomot 1739: bővítették. 1907: villámcsapás érte, 1910-12: a faluban építették a mai Szt. Anna templomot. Orgonáját (1/10 m/r, op. 1820.)1912: a Rieger gyár építette. Harangjait az első világháború idején elrekvirálták. 1921: 95, 75, 65, 45 cm átmérővel. a Diósgyőri Acélgyár öntötte. Kegyura 1880: a korona. Anyanyelve 1880: szlovák, magyar. 1910: magyar, szlovák, német; 1940: magyar, szlovák, német.- Filiája: Szilasliget.


Misézőhely a Pest Megyei Flór Ferenc Kórházban

A Flór Ferenc Kórház megépülése előtt Pest megye területén csak néhány kis ágyszámú fekvőbeteg-intézet működött, ezért indokolttá vált egy új megyei egészségügyi intézmény létrehozása. Az építkezés 1976-ban kezdődött, a beruházás első részét, 1979. március 30-án adták át. A második, B épületben 1982. február 15. és 1983. május 3-a közt sorban nyíltak meg az újabb osztályok.

Jelenleg az intézmény 823 ággyal rendelkezik, és 851 dolgozója van, ebből 127 orvos és más diplomás. A kórház dolgozói gyakorlati tevékenységükkel, elméleti felkészültségükkel és tudományos munkájukkal országos és nemzetközi elismerést vívtak ki. A fentieket bizonyítja, hogy jelenleg is 12 kandidátusi fokozattal rendelkező orvos dolgozik. Az elmúlt 25 évben több száz tudományos dolgozatot írtak a kórházi munkatársak, még több előadást tartottak, ezek egy részét nemzetközi fórumokon. Ennek is köszönhető, hogy az intézmény 1995-ben "oktató kórház" minősítést kapott, s így a képzés, gyakorlata újabb, hatalmas lendületet vett. Ezt szolgálja a kórházban található orvosi könyvtár is, melynek dokumentumállománya 6000 kötet, a kutatás lehetőségét pedig 86 folyóirat, (melyből 21 külföldi) biztosítja.

2001-től a kórház az ISO 9001:2000 típusú szabvány szerinti minőségirányítási rendszert működtet fekvő és járóbeteg szakellátás területeken.
forrás: http://www.florhosp.hu/korhazunk.html

1990-es évektől tartanak hetente szentmisét a kórház első emeleti nagytanácstermében. Utána a miséző atya körbejárja a kórházat és felkeresi a fekvőbetegeket, kiszolgáltatva az igénylőknek a szentségeket.

A váci egyházmegye kórházlelkészi szolgálatot működtet 2004. június 28-tól, melynek keretében lelkigondozóink 2005. júniusától látogatják a kórházban fekvő betegeket, beszélgetnek velük, meghallgatják őket. Igény esetén lelkészt is hívnak a beteghez.

Maga a szolgálat nem is (csak) azt jelenti, hogy az önkéntesek mennek a betegekhez, hanem az a nagy újítás, hogy az egyházmegye által fizetett, főállású klinikai ill. kórházi lelkigondozók szolgálják segítő beszélgetéssel a betegeket, hozzátartozóikat és a dolgozóikat és az ő munkájukat segítik az önkéntesek.


 KISTARCSA Rózsafüzér Királynője templom

Építésének kezdetét, idejét nem ismerjük, stílusjegyei alapján a X–XIII. század között emelték. A mai temető területén, alacsony dombon állt. Román stílusban épült, szentélyével kelet felé nézett (keletelés). Falait simára faragott kváderkövekből építették.
Viszonylag kis épület volt. Hajójának belső hossza körülbelül 7,4 méter (4 öl), szélessége körülbelül 3,7 méter (2, 5 öl). Szentélye félköríves záródású (apszis), a hajóval azonos szélességű volt. A szentély és a hajó találkozásánál diadalív emelkedett.
A templom minden bizonnyal erődítményi szerepet is betölthetett, erre utalnak vastag falai (60 cm) melyeket támpillérek erősítettek, valamint kerítő fala is. A török időkben romba dőlt. Az 1721-es Canonica Visitatio szerint falai még állottak, csak sekrestyéje és kerítő fala volt romos. 1880-ban bontották le, szerencsére Arányi Lajos festő, művészettörténész rajza megőrizte számunkra.

A mai templom
A rombadőlt középkori templom helyett, a mai templomot 1776-ban kezdték el építeni, jórészt a régi köveiből. 1778-ban a váci püspökség ajándékaként Veresegyházáról hoztak át egy harangot tornyába. Ezt a templomot újították fel 1880-ban teljes mértékben. 1913-óta önálló, azelőtt Kerepes filiája volt. (Asztalos István-Horváth Lajos GÖDÖLLŐ A RÁKOS ÉS A GALGA MENTE című könyve)
Az 1880-ban zajlott jelentős építkezésnek köszönhetjük a ma látható épületet. Az ekkoriban lebontott középkori romok köveit is beleépítették az új épületbe. Belső berendezése 1881-ben készült el, ebből mára csak az orgona maradt meg, sajnos a szószék és a régi fa oltár elveszett. Az 1940-es években kicserélték a berendezését, 1949-ben pedig Istókovits Kálmán festőművész freskókkal díszítette a szentélyt az oltárkép két oldalán. A mennyezeti képeket és az oldalfalak díszítőfestését Takács József mezőkövesdi festőművész készítette 1959-1960 között
Egyetlen homlokzati középtornya van. Félköríves záródású kapuját zárókő díszíti és két oldalán egyszerű fejezetű lizénapár keretezi. Oldalfalain csekély mélységű szoborfülkék találhatóak. A falakat kettős főpárkány zárja. A homlokzatot egyenes oromfalak koronázzák, melyeket középen timpanon szakít meg. A tornyon négyszögű ablak mélyített tükörmezőben, párkány, majd félköríves záródású ablak zárókővel váltakozik. Kettős, egyszerű fejezetű lizénapárok emelkednek a felső toronyemelet sarkain, melyek fölött párkány, óra helye és kis timpanon található. A tornyot barokk, hagymás vonalú fémfedésű sisak zárja. Oldalt toronykórus van. Az oldalhomlokzatokat 1 karzatablak, 3 hajóablak és a szentély ablaka tagolja, melyek félköríves lezárásúak. A szentély egyenes záródású, melyhez sekrestye csatlakozik.
Belső terek:
Belső tere három részre oszlik: kórus, majd három boltszakaszos hajó, végül ehhez csatlakozik diadalív és szűkület nélkül az ugyanolyan széles szentély. A belső tereket csehsüveg boltozat fedi.
Kálváriajelenet festmény (a sekrestyében)
Sötét tónusú olajfestmény a hagyományos kálváriaábrázolás látható rajta. Sherber H. festette 1944-ben. A keresztre feszített Jézust jobbról Szent János apostol, balról Szűz Mária fogja közre.
Keresztelőmedence
Talapzata újabb, medencéje viszont barokk stílusú. Valószínűleg a régi barokk templom egyetlen megmaradt berendezési tárgya az oltárkép mellett. Fedele fém, melyet korinthoszi oszlopfők és növényi indák díszítenek. Fedelének csúcsán régebben Jézus megkeresztelkedésének fából faragott, festett szoborcsoportja állt. Ma egy talpas feszület található a helyén.
A húsvéti gyertyatartóval és a szembemiséző oltár gyertyatartóival szintén az 1940-es évek felújítása gazdagította templomunk berendezését. Mindegyik aranyozott kovácsoltvas munka. A húsvéti gyertyatartó szárán modern stílusú, a feltámadt Krisztust ábrázoló dombormű látható.


 MOGYORÓD Szent Mihály főangyal-templom

A magaslaton álló templom 1749-ben épült, Althan Mihály váci püspök költségén. Építéséhez a középkori monostor köveit is felhasználták.
A középtornyos templomot a XX. század elején keresztkupolával bővítették, szecessziós stílusban. A főoltáron eredetileg Guido Reni Szent Mihály képének másolata volt (jelenleg a plébániaépületben látható), később Bebo Károly Szent Mihály-szobra került a helyére.

süti beállítások módosítása